PROJEKTY

●●●●

The Best of Epoque Quartet

Na našich koncertech Vám přinášíme výběr toho nejlepšího z velmi pestré škály hudebních žánrů a epoch. Během jednoho večera máte možnost slyšet modernu, jazz, stejně tak jako tango, filmovou hudbu, nebo rumunský folklór. Proč ne, když to nás i naše posluchače baví !

Zkouška Kvarteta

Koncert smyčcového kvarteta už leckdo z vás navštívil. Ale jak to vypadá na zkoušce? Co muzikant ze šatny na podium nikdy nenosí a co naopak na podiu nechává? A k čemu vlastně slouží viola?

Epoque Quartet přichází poprvé s tak trochu jiným koncertem, koketujícím s formou divadelního představení komického žánru. Hudba inspirovaná jazzem, tangem, ethnem i klasikou sice stále jednoznačně dominuje, ale posluchač jako by se neocitl na koncertě, nýbrž uprostřed zkoušky, kde jde veškerá formálnost stranou. Tento vhled do kvartetní kuchyně je nečekaně vtipný a obohacující. A to i přesto, že o hudbě se příliš mnoho nového nedozvíte…

Epoque Quartet a Dasha

Jedna z nejlepších českých zpěvaček Dasha, která již řadu let září jak v nejúspěšnějších muzikálech, tak i jako sólistka kapel Pájky Pájk a Moondance Orchestra, přijala naši nabídku pro společné koncertování již před třemi lety. Za tu dobu vzniklo mnoho unikátních aranžmá jazzových, soulových i popových písní a další stále přibývají. Známá hudba v tomto komorním, smyčcovém pojetí zní opět trochu jinak, než byste čekali. Samozřejmě lépe… A tam kde už smyčce nestačí, máme tu čest přizvat excelentní muzikanty – klavíristu Martina Kumžáka a kytaristu Petera Bindera.

Epoque Quartet a David Braid

Koncem března 2016 vyšlo u vydavatelství Steinway & Sons CD „FLOW“ . Na něm se posluchačům představuje společný projekt kanadského klavíristy a komponisty Davida Braida a Epoque Quartet. CD s hudbou balancující na pomezí soudobé vážné hudby a jazzu jsme pokřtili v New Yorku a předvedli na dvou turné v Kanadě a v Číně. Album se také dostalo do užší nominace na prestižní kanadské ocenění Juno Awards.

Radek Baborák – „Orquestrina“

Štěstí tomu přálo a náš kolega a kamarád Radek Baborák, který je zcela přirozeně všude titulován jako „Nejlepší hráč na lesní roh současnosti“ , se rozhodl opustit prostředí Berlínské filharmonie a vrátit se s rodinou zpět do Čech. Své partnery pro komorní projekty si tedy vybírá zde v Čechách. A tak vznikla i „Orquestrina“, malý komorní ansámbl složený z Baborak Ensemble a Epoque Quartet. Tento soubor se zaměřuje na hudbu přesahového charakteru (Piazzolla, Rotta, Kogan, Brousek…). Je tudíž jasné, že hlavním jeho poselstvím je inspirovat a bavit. První CD s názvem „ Orquestrina“ vyšlo na podzim roku 2014.

Epoque Quartet & Duo Siempre Nuevo

Spojení smyčcového kvarteta a kytarového dua vytváří neskutečné zvukové barvy. A velmi barevný a originální je i celovečerní program, který jsme s pány před rokem dali dohromady a který brzy poputuje i na naše další CD. Tango, jazz, klasika i filmová hudba…www.siempre-nuevo.com

Epoque Quartet & Jan Kučera (piano)

Osudové setkání s kolegou a především kamarádem Janem Kučerou se odehrálo už v roce 1992. Už tehdy jsme společně začali hrát hudbu nejrůznějších žánrů a po založení našeho kvarteta v roce 1999 jsme měli to štěstí být zásobeni kompozicemi z jeho pera (fixy). Tato spolupráce je nakonec i zachycena na našem novém albu, kterému se v roce 2019 dostalo nominace na Cenu Anděl. V poslední době jsme se ale vrátili i k častějšímu společnému živému koncertování a je to velká radost !

Epoque Quartet & Marek Novotný Trio

Nové skvělé album jazzového pianisty Marka Novotného „Fresco“ je postaveno na neortodoxní kombinaci zvuku jazzového tria, smyčcového kvarteta a ženského hlasu. Projekt předvedeme letos například i na prestižním mezinárodním festivalu v Českém Krumlově.

Vedle Marka Novotného se v projektu představuje Ondřej Štajnochr (kontrabas), Adam Tvrdý (kytara) a zpěvačka Josefina Čermáková

Irvin_Epoque Crossover

Projekt s fenomenálním klarinetistou a skutečným muzikantským „univerzálem“  Irvinem Venyšem se zanedlouho dočká již svého druhého CD. Po velkém úspěchu první nahrávky ( CD „Irvin_Epoque“ ) následovala pozvání na prestižní podia a festivaly v celé Evropě.To, co posluchače k této formaci přitahuje, je nejspíš velmi zdařilá a zábavná kombinace mnoha hudebních stylů. Nacházíme zde vlivy klasiky, jazzu, folku (moravského i třeba rumunského), minimalismu a mnoha dalších žánrů.
Už W.A. Mozart věděl, že spojení smyčcového kvarteta s klarinetem přináší úžasnou barvu a ohromné množství zvukových variant. I soudobí autoři, kteří mají svůj osobitý hudební jazyk, také rádi komponují pro toto seskupení (S. Bodorová, P. Wajsar, J. Kučera, O. Kukal a další)

Epoque Quartet a Matěj Ruppert

Nejosobitější český smyčcový ansámbl Epoque Quartet v unikátním spojení s hvězdou kapely Monkey Business Matějem Ruppertem. Generačně spřízněné hudební setkání dlouholetých kolegů a přátel přináší jak známé písně Monkey Business, tak i originální cover verze hitů světové pop music, jazzových šlágrů i operních árií.

Share: